top of page

Kurs + egzamin RYA

RADIOOPERATOR SRC/VHF

Witamy na pokładzie!
Witamy w H2O-SPORTS!

Certyfikat radiooperatora bliskiego zasięgu SRC/VHF to uprawnienia wymagane do obsługi Radia VHF. 

Radio VHF jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia zapewniającym bazową komunikację oraz bezpieczeństwo na pokładzie. Poprawne zrozumienie procedur oraz umiejętność ich zastosowania w danej sytuacji to bezpieczeństwo Twoje i Twojej załogi.

Posiadanie radia VHF na pokładzie jednostki pływającej jest podyktowane nie tylko przepisami ale również dobrą praktyką morską i zdrowym rozsądkiem. Dlatego na kursie skupiamy się na najważniejszych aspektach dotyczących korespondencji i używania radia tzn. PRAKTYKA! PRAKTYKA! PRAKTYKA!

Podczas kursu nauczysz się obsługi radia VHF/DSC, używania odpowiednich kanałów, procedur wzywania pomocy w nagłych wypadkach, komunikacji z innymi stacjami i wiele więcej. W czasie szkolenia używamy najnowszej generacji urządzeń firmy ICOM, dzięki czemu na jachcie nic Cię nie zaskoczy.

Jesteśmy akredytowanym centrum szkoleniowym Royal Yachting Association - RYA Training Centre H2O World

- to gwarancja profesjonalnej kadry instruktorów i egzaminatorów oraz pewność, że wszystkie niezbędne formalności załatwisz na miejscu. Bez problemów, pośredników i tracenia cennego czasu.

Cena: od 950 PLN (All Inclusive)

+ 70 GBP (opłata egzaminacyjna RYA)

Wybierz swój termin!

H2O jest Akredytowanym Centrum Szkoleniowym
Royal Yachting Association

Licencjonowane, stacjonarne centrum szkoleniowe działające przez okrągły rok. Instruktorzy i egzaminatorzy RYA są do Twojej dyspozycji w każdym momencie.
 
Nie musisz już "celować" w odpowiedni dla Ciebie termin - sam go wybierz!

Co zawiera cena za kurs?

- Szkolenie prowadzone przez doświadczonych i certyfikowanych instruktorów.

- Zajęcia praktyczne na profesjonalnych symulatorach ICOM.

- Materiały dydaktyczne "RYA VHF Handbook" oraz "Łączność bliskiego zasięgu na morzu" 

- Cafe Catering i Lunch

- Możliwość ponownego uczestniczenia w kursach SRC organizowanych przez H2O bez żadnej dodatkowej opłaty.

Materiały dydaktyczne

W cenie kursu każdy uczestnik otrzymuje książkę RYA "VHF Handbook", "Łączność bliskiego zasięgu na morzu" wydawnictwa Almapress oraz materiały szkoleniowe w PDF

Czego nauczymy Cię na kursie?

Stawiamy przede wszystkim na praktyczne umiejętności obsługi morskiego radia, tak aby każdy uczestnik szkolenia, mógł pewnie i bez zbędnego stresu obsługiwać radio VHF-DSC. Na kursie nauczysz się m. in.

- Praktycznej obsługi Radia VHF-DSC

- Zasad działania systemu i podsystemów GMDSS

- Wywołań DSC (Distress, Urgency, Safety, Routine)

- Obsługi EPIRB, SART, NAVTEX, AIS i PLB

- Praktycznej korespondencji na fonii np. MAYDAY, odwołanie alarmu, korespondencja z SAR, stacją brzegową, korespondencja rutynowa i wiele więcej...

Ile trwa kurs i gdzie się odbywa?

Szkolenie trwa min. 7h* (start godz. 9:00)  i zakończone jest egzaminem.

*wymagane jest minimum 3h samokształcenia przed kursem z otrzymanych materiałów szkoleniowych

Szkolenie oraz egzamin przeprowadzanie jest w Akredytowanym Centrum Szkoleniowym Royal Yachting Association -

RYA Training Centre H2O World w Słubicach

Na jakim sprzęcie będziemy pracować?

Szkolenie odbywa się na najnowszych radiach szkoleniowych VHF-DSC firmy ICOM oraz profesjonalnych symulatorach urządzeń typu EPIRB, SART i PLB 

Odświeżaj zdobytą wiedzę.

Zadowolenie kursantów i dbałość o wyszkolenie to priorytety w H2O, dlatego wykupując kurs radiooperatora SRC, masz możliwość ponownego uczestniczenia w przyszłych kursach bez żadnej dodatkowej opłaty, aby odświeżać lub ugruntować zdobytą wiedzę! 

Dlaczego warto postawić na profesjonalizm?

Dlaczego H2O-SPORTS?

Indywidualnie lub ze znajomymi/rodziną: Nowość w H2O! Nie musisz celować w odpowiedni dla Ciebie termin szkolenia. Sam go wybierz! Zarezerwuj termin, przyjedź do H2O, przejdź szkolenie i zdobądź swój certyfikat Radiooperatora SRC. Instruktor i jego wiedza są do Twojej/Waszej dyspozycji. 

Akredytowane Centrum Szkoleniowe Royal Yachting Association: czyli miejsce, w którym legalnie odbędziesz kurs pod okiem uprawnionego instruktora, a także zdasz egzamin przeprowadzony przez asesora RYA. Centra Szkoleniowe Royal Yachting Association przechodzą coroczną inspekcję aby zapewnić utrzymanie najwyższych standardów. Kursy i szkolenia RYA mogą być przeprowadzane tylko w akredytowanych ośrodkach. H2O jest akredytowanym ośrodkiem RYA od 2017 roku. 

Instruktorzy: Nasi instruktorzy to wykwalifikowana kadra, najlepsi w swoim fachu - pasjonaci, praktycy, dla których nauczanie jest nie tylko pracą ale również pasją, którą stale rozwijają aby dostarczać najwyższej jakości usługi dla naszych klientów. W świat radiokomunikacji wprowadzą was akredytowani instruktorzy i asesorzy Royal Yachting Association.

Lokalizacja: H2O Sports ma swoją siedzibę w Słubicach, mieście na samej granicy polski, które wraz z sąsiednim Frankfurtem nad Odrą tworzą europejskie dwumiasto.

 

Szlak Doliny Środkowej Odry na odcinku granicznym daje nam wspaniałe warunki do nauki manewrów na łodziach motorowych, a szkolenia radiooperatora prowadzone są w nowoczesnej sali wykładowej H2O.

Sprzęt: Podczas kursów Radiooperatora SRC w H2O-SPORTS pracujemy na radiach VHF/DSC przygotowanych do szkoleń przez japońską firmę ICOM - światowego lidera, producenta profesjonalnego i amatorskiego sprzętu radiokomunikacyjnego. 

Komfort: Jesteśmy dumni, że oferujemy naszym klientom usługi na najwyższym europejskim poziomie. Zaczynając od profesjonalnych instruktorów i mega pozytywnej atmosfery przez nowoczesne sale wykładowe i innowacyjne pomoce dydaktyczne. Każdy kursant podczas szkolenia ma do dyspozycji radio tylko dla siebie, a więc maksymalnie wykorzystujesz czas podczas szkolenia. Pyszna kawa i lunch to dodatki, które umilą Twój czas spędzony w H2O!

Kursy i szkolenia odbywają się: Zawsze! Dokładnie tak! Planowe kursy lub szkolenia są przeprowadzane bez względu na liczbę osób, która się zapisała. Dzięki temu możesz spokojnie z wyprzedzeniem zaplanować swój kurs, nie martwiąc się o to czy szkolenie zostanie odwołane.

Coś Ci wypadło? Nic się nie martw! Nasze centrum szkoleniowe działa non stop przez okrągły rok, dzięki czemu masz pewność, że swój kurs zrealizujesz w dogodnym dla Ciebie czasie i nie musisz martwić się o to, że Twoja rezerwacja przepadnie. Jeśli coś Ci wypadnie w ostanim momencie - w H2O-SPORTS możesz zawsze bez problemów zmienić datę swojego kursu. 

Dlaczego warto wybrać H2O Sports?
O nas
bottom of page