RADIOOPERATOR SRC/VHF

Witamy na pokładzie!

Witamy w H2O-SPORTS!

Certyfikat radiooperatora bliskiego zasięgu SRC/VHF to uprawnienia wymagane do obsługi Radia VHF. 

Radio VHF jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia zapewniającym bazową komunikację oraz bezpieczeństwo na pokładzie. Poprawne zrozumienie procedur oraz umiejętność ich zastosowania w danej sytuacji to bezpieczeństwo Twoje i Twojej załogi.

Posiadanie radia VHF na pokładzie jednostki pływającej jest podyktowane nie tylko przepisami ale również dobrą praktyką morską i zdrowym rozsądkiem. Dlatego na kursie skupiamy się na najważniejszych aspektach dotyczących korespondencji i używania radia tzn. PRAKTYKA! PRAKTYKA! PRAKTYKA!

Podczas kursu nauczysz się obsługi radia VHF/DSC, używania odpowiednich kanałów, procedur wzywania pomocy w nagłych wypadkach, komunikacji z innymi stacjami i wiele więcej. W czasie szkolenia używamy najnowszej generacji urządzeń firmy ICOM, dzięki czemu na jachcie nic Cię nie zaskoczy.

Jesteśmy akredytowanym centrum szkoleniowym Royal Yachting Association - RYA Training Centre H2O World

- to gwarancja profesjonalnej kadry instruktorów i egzaminatorów oraz pewność, że wszystkie niezbędne formalności załatwisz na miejscu. Bez problemów, pośredników i tracenia cennego czasu.

Cena: 950 PLN (All Inclusive)

+ 60 GBP (opłata egzaminacyjna RYA)

Ile trwa kurs i gdzie się odbywa?


Szkolenie trwa min. 7h* (start godz. 9:00) i zakończone jest egzaminem. *Wymagane jest minimum 3h samokształcenia przed kursem z otrzymanych materiałów szkoleniowych. Wydanie dokumentów radioopertora SRC następuje ok. 4-6 tygodni po egzaminie. Za dodatkową opłatą RYA umożliwia skorzystanie z oferty FAST TRACK (certyfikat zostanie wystawiony w ciągu 4 dni roboczych). Osoba, która pozytywnie zdała egzamin, może uzyskać tymczasowe potwierdzenie nabytych uprawnień. Szkolenie odbywa się w Centrum Szkoleniowym RYA Training Centre H2O World - ul. Wojska Polskiego 111D, 69-100 Słubice
Uprawnienia i Wymagania


Uprawnienia: Certyfikat wydawany jest przez Royal Yachting Association, akredytowaną przez brytyjską Maritime and Coastguard Agency (MCA). Dokument jest zgodny z normami ITU i CEPT, co oznacza, że jest akceptowany na całym świecie. Certyfikat uprawnia do używania morskiego radia VHF/DSC. "Obsługiwanie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych w służbie radiokomunikacyjnej morskiej i żegludze śródlądowej wymaga posiadania świadectwa operatora urządzeń radiowych (art. 149, 150 i 151 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne)." "Świadectwo wydaje Prezes UKE lub uprawniony do tego organ zagraniczny (informacja o nadaniu uprawnienia przez administrację danego kraju musi być podana na dokumencie). Jako świadectwo nie jest traktowane zaświadczenie ukończenia kursu (np. wydawane przez ISSA - VHF Short Range Certificate)." Źródło: Urząd Komunikacji Elektronicznej Wymagania: - Ukończony 16. rok życia - Odbycie kursu - Zdanie egzaminu potwierdzającego wiedzę i umiejętności obsługi radia VHF - Zapoznanie się z wysyłanymi materiałami szkoleniowymi przed kursem - Podstawowa znajomość języka angielskiego (szkolenie i procedury w j.angielskim)
Co zawiera cena za kurs?


Cena za kurs zawiera: - Szkolenie prowadzone przez doświadczonych i certyfikowanych instruktorów RYA. - Zajęcia praktyczne na profesjonalnych radiach morskich ICOM. - Materiały dydaktyczne, które otrzymasz po zapisaniu się i opłaceniu kursu ( W cenie każdy uczestnik otrzymuje książkę RYA "VHF Handbook", "Łączność bliskiego zasięgu na morzu" wydawnictwa Almapress oraz materiały szkoleniowe w PDF) - Catering i Lunch podczas trwania kursu - Możliwość ponownego uczestniczenia w kursach SRC organizowanych przez H2O bez żadnej dodatkowej opłaty. - Szkolenie, egzamin teoretyczny i praktyczny w języku angielskim.
Jakie sprzętu używamy podczas szkolenia?


Zajęcia praktyczne odbywają na najnowszej generacji urządzeniach firmy Icom. Radia te są powszechnie spotykane na wielu jednostkach czarterowych i półkach sklepowych na całym świecie. Podczas szkolenia poznasz również urządzenia takie jak EPIRB, SART i PLB
Kto prowadzi zajęcia?


Zajęcia prowadzi doświadczona - zawodowa kadra instruktorska. Instruktorzy motorowodni i żeglarstwa, Instruktorzy i Assesorzy Royal Yachting Association, profesjonaliści w swoim fachu, dla których praca z ludźmi jest również rodzajem hobby i realizacji.
RYA SRC/VHF Online


RYA Training Centre H2O World oferuje również kursy SRC online. Dzięki specjalnie przygotowanej platformie RYA możesz uczyć się w miejscu i tempie wybranym przez siebie, przy użyciu komputera lub tabletu. Po zakończeniu kursu online, generuje się certyfikat z którym przychodzisz prosto na egzamin do H2O. -> KUP KURS ONLINE TUTAJ <-
Terminy indywidualne


Nasze centrum szkoleniowe działa przez cały rok, a instruktorzy dostępni są na miejscu, dzięki czemu organizujemy również indywidualne terminy szkoleń i egzaminów. Kliknij "Szkolenia indywidualne" po więcej informacji.

Wybierz swój termin!

H2O jest Akredytowanym Centrum Szkoleniowym Royal Yachting Association

Licencjonowane, stacjonarne centrum szkoleniowe działające przez okrągły rok. Instruktorzy i egzaminatorzy RYA są do Twojej dyspozycji w każdym momencie.

 

Nie musisz już "celować" w odpowiedni dla Ciebie termin - sam go wybierz!

Co zawiera cena za kurs?

- Szkolenie prowadzone przez doświadczonych i certyfikowanych instruktorów.

- Zajęcia praktyczne na profesjonalnych symulatorach ICOM.

- Materiały dydaktyczne "RYA VHF Handbook" oraz "Łączność bliskiego zasięgu na morzu" 

- Cafe Catering i Lunch

- Możliwość ponownego uczestniczenia w kursach SRC organizowanych przez H2O bez żadnej dodatkowej opłaty.

Materiały dydaktyczne

W cenie kursu każdy uczestnik otrzymuje książkę RYA "VHF Handbook", "Łączność bliskiego zasięgu na morzu" wydawnictwa Almapress oraz materiały szkoleniowe w PDF

Czego nauczymy Cię na kursie?

Stawiamy przede wszystkim na praktyczne umiejętności obsługi morskiego radia, tak aby każdy uczestnik szkolenia, mógł pewnie i bez zbędnego stresu obsługiwać radio VHF-DSC. Na kursie nauczysz się m. in.

- Praktycznej obsługi Radia VHF-DSC

- Zasad działania systemu i podsystemów GMDSS

- Wywołań DSC (Distress, Urgency, Safety, Routine)

- Obsługi EPIRB, SART, NAVTEX, AIS i PLB

- Praktycznej korespondencji na fonii np. MAYDAY, odwołanie alarmu, korespondencja z SAR, stacją brzegową, korespondencja rutynowa i wiele więcej...

Ile trwa kurs i gdzie się odbywa?

Szkolenie trwa min. 7h* (start godz. 9:00)  i zakończone jest egzaminem.

*wymagane jest minimum 3h samokształcenia przed kursem z otrzymanych materiałów szkoleniowych

Szkolenie oraz egzamin przeprowadzanie jest w Akredytowanym Centrum Szkoleniowym Royal Yachting Association -

RYA Training Centre H2O World w Słubicach

Na jakim sprzęcie będziemy pracować?

Szkolenie odbywa się na najnowszych radiach szkoleniowych VHF-DSC firmy ICOM oraz profesjonalnych symulatorach urządzeń typu EPIRB, SART i PLB 

Odświeżaj zdobytą wiedzę.

Zadowolenie kursantów i dbałość o wyszkolenie to priorytety w H2O, dlatego wykupując kurs radiooperatora SRC, masz możliwość ponownego uczestniczenia w przyszłych kursach bez żadnej dodatkowej opłaty, aby odświeżać lub ugruntować zdobytą wiedzę! 

Dlaczego warto postawić na profesjonalizm?

Dlaczego H2O-SPORTS?

Indywidualnie lub ze znajomymi/rodziną: Nowość w H2O! Nie musisz celować w odpowiedni dla Ciebie termin szkolenia. Sam go wybierz! Zarezerwuj termin, przyjedź do H2O, przejdź szkolenie i zdobądź swój certyfikat Radiooperatora SRC. Instruktor i jego wiedza są do Twojej/Waszej dyspozycji. 

Akredytowane Centrum Szkoleniowe Royal Yachting Association: czyli miejsce, w którym legalnie odbędziesz kurs pod okiem uprawnionego instruktora, a także zdasz egzamin przeprowadzony przez asesora RYA. Centra Szkoleniowe Royal Yachting Association przechodzą coroczną inspekcję aby zapewnić utrzymanie najwyższych standardów. Kursy i szkolenia RYA mogą być przeprowadzane tylko w akredytowanych ośrodkach. H2O jest akredytowanym ośrodkiem RYA od 2017 roku. 

Instruktorzy: Nasi instruktorzy to wykwalifikowana kadra, najlepsi w swoim fachu - pasjonaci, praktycy, dla których nauczanie jest nie tylko pracą ale również pasją, którą stale rozwijają aby dostarczać najwyższej jakości usługi dla naszych klientów. W świat radiokomunikacji wprowadzą was akredytowani instruktorzy i asesorzy Royal Yachting Association.

Lokalizacja: H2O Sports ma swoją siedzibę w Słubicach, mieście na samej granicy polski, które wraz z sąsiednim Frankfurtem nad Odrą tworzą europejskie dwumiasto.

 

Szlak Doliny Środkowej Odry na odcinku granicznym daje nam wspaniałe warunki do nauki manewrów na łodziach motorowych, a szkolenia radiooperatora prowadzone są w nowoczesnej sali wykładowej H2O.

Sprzęt: Podczas kursów Radiooperatora SRC w H2O-SPORTS pracujemy na radiach VHF/DSC przygotowanych do szkoleń przez japońską firmę ICOM - światowego lidera, producenta profesjonalnego i amatorskiego sprzętu radiokomunikacyjnego. 

Komfort: Jesteśmy dumni, że oferujemy naszym klientom usługi na najwyższym europejskim poziomie. Zaczynając od profesjonalnych instruktorów i mega pozytywnej atmosfery przez nowoczesne sale wykładowe i innowacyjne pomoce dydaktyczne. Każdy kursant podczas szkolenia ma do dyspozycji radio tylko dla siebie, a więc maksymalnie wykorzystujesz czas podczas szkolenia. Pyszna kawa i lunch to dodatki, które umilą Twój czas spędzony w H2O!

Kursy i szkolenia odbywają się: Zawsze! Dokładnie tak! Planowe kursy lub szkolenia są przeprowadzane bez względu na liczbę osób, która się zapisała. Dzięki temu możesz spokojnie z wyprzedzeniem zaplanować swój kurs, nie martwiąc się o to czy szkolenie zostanie odwołane.

Coś Ci wypadło? Nic się nie martw! Nasze centrum szkoleniowe działa non stop przez okrągły rok, dzięki czemu masz pewność, że swój kurs zrealizujesz w dogodnym dla Ciebie czasie i nie musisz martwić się o to, że Twoja rezerwacja przepadnie. Jeśli coś Ci wypadnie w ostanim momencie - w H2O-SPORTS możesz zawsze bez problemów zmienić datę swojego kursu. 

Dlaczego warto wybrać H2O Sports?
O nas

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY!

Te usługi mogą Cię również zainteresować

Rejsy
Szczecin

Spędź fantastyczny dzień na wodach portu Szczecin i Zalewu Szczecińskiego

Motorowodny Sternik Morski

Zdobądź uprawnienia do używania morskiego radia VHF

Nocne rejsy szkoleniowe

Nowość! Nocną przygodę w porcie Szczecin.

Więcej >

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

Zajrzyj na nasze media społecznościowe, aby być na bieżąco z nadchodzącymi szkoleniami i nowościami. 

Zadzwoń, napisz maila lub odwiedź nas w H2O!

  • White Facebook Icon

Obserwuj nas na Facebooku

+48 500 219 450

+48 501 514 677

  • Biały Google Miejsca Ikona

H2O-SPORTS.EU

ul. Wojska Polskiego 111 D

69-100 Słubice

  • Biały Instagram Ikona

Obserwuj nas na Instagramie