RYA Powerboat Level 2

Witamy na pokładzie!

Witamy w H2O-SPORTS!

RYA Powerboat Level 2 to jedno z najbardziej popularnych na świecie szkoleń, skierowane dla każdego, kto chce nauczyć się podstawowych umiejętności i wiedzy potrzebnej do prowadzenia łodzi motorowej. 

Kurs prowadzony jest w Akredytowanym Centrum Szkoleniowym Royal Yachting Association H2O World w Słubicach. Podczas zajęć stawiamy głównie na praktykę, która odbywa się na rzece Odrze, Porcie Rzecznym w Słubicach oraz Marinie Winterhafen we Frankfurcie nad Odrą. Jest to wspaniały akwen do nauki, bardzo dobrze oznakowany nawigacyjnie, oferujący wiele wyzwań dla sternika. Oczywiście nie zabraknie również zajęć teoretycznych, na których nasi instruktorzy korzystają z nowoczesnych technik nauczania i ciekawych pomocy dydaktycznych.

RYA Powerboat Level 2 to odpowiedni certyfikat dla osób planujących czarter łodzi motorowych np. podczas urlopu lub pracę w branży jachtowej na całym świecie np. na pokładach Superjachtów. Dokument wydawany jest odrazu po zakończonym kursie.

Uczestnicząc w kursie RYA Powerboat Level 2 otrzymujesz Voucher zniżkowy na szkolenie RYA/MCA Short Range Certificate.

Wszelkie informacje odnośnie Brytyjskich dokumentów wydawanych przez RYA Training Centre dostępne są na oficjalnej stronie internetowej Royal Yachting Association - www.rya.org.uk

Cena: 850 EUR (All Inclusive)

Ile trwa kurs?


Opcja 1: 2 dni Jest to opcja dla osób zaczynających swoją przygodę z łodziami motorowymi i nie posiadają żadnego doświadczenia. Opcja 2: Direct Assessment, 1 dzień Jest to opcja dla osób, które posiadają już doświadczenie za sterami łodzi motorowej i chcą zdobyć certyfikat RYA Powerboat Level 2.
Uprawnienia i Wymagania


Wymagania: Szkolenie 2 dniowe: - Nie jest wymagane żadne doświadczenie - Ukończenie 12. roku życia* (osoby niepełnoletnie potrzebują dodatkowo pisemnej zgody opiekuna prawnego) Szkolenie 1 dniowe (Direct Assessment) - Doświadczenie za sterami łodzi motorowej - Podstawowa wiedza teoretyczna - Ukończenie 12. roku życia* (osoby niepełnoletnie potrzebują dodatkowo pisemnej zgody opiekuna prawnego) *Osoby poniżej 16. roku życia otrzymają endorsed certificate Szkolenie w j.angielskim Uprawnienia: RYA Powerboat Level 2 to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych dokumentów do prowadzenia łodzi motorowej o długości do 10m na świecie. Dodatkowym dużym plusem jest możliwość tak zwanego Commercial Endorsment, a więc konwersji PBL2 na uprawnienia zawodowe, dzięki, którym możesz pracować na pokładach łodzi motorowych czy nawet Superjachtów. Powerboat Level 2 to praktycznie must-have jeśli myślisz o pracy w zawodowym jachtingu. Maritime and Coastguard Agency, Royal Yachting Association oraz RYA Training Centre H2O World doradza każdej osobie, która przystepuje do kursu i zdobywa uprawnienia RYA Powerboat Level 2 aby sprawdzić wymagania certyfikacjne lokalnych władz odnośnie uprawnień kierownika jednostki przed wejściem na ich jurysdykcję.
Co zawiera cena za kurs?


Cena zawiera: - Szkolenie teoretyczne prowadzone przez profesjonalnych instruktorów RYA, wykorzystujących nowoczesne techniki nauczania oraz innowacyjne pomoce dydaktyczne. - Szkolenie praktyczne prowadzone przez doświadczonych, zawodowych instruktorów RYA na nowych łodziach motorwych typu RIB Sportis MC-6800 oraz S-5200. Zajęcia praktyczne nie są ograniczone czasowo - pływamy tak długo, aż każdy kursant czuje się pewnie za sterami i potrafi wykonać wszystkie niezbędne manewry. Praktyka prowadzona jest w małych grupach aby zwiększyć czas kursantów za sterami łodzi. Na instrukora i jedna łódź przypada max 3 kursantów. - Materiały szkoleniowe, z którymi rekomendujemy zapoznanie się przed kursem. Każdy uczestnik kursu otrzymuje książkę RYA START POWERBOATING. - Wydanie certyfikatu RYA Powerboat Level 2 Powerboat Handling - Caffe Catering oraz Lunch podczas trwania kursu - Wypożyczenie profesjonalnych sztormiaków Helly Hansen Jednym zdaniem All Inclusive!
Czym będziemy pływać?


Zajęcia praktyczne prowadzimy na nowych łodziach motorowych typu RIB Sportis MC-6800 oraz S-5200 wyposażonych w silniki 200KM, 100KM i 75KM.
Kto prowadzi zajęcia?


Zajęcia prowadzi doświadczona - zawodowa kadra instruktorska. Instruktorzy i Assesorzy Royal Yachting Association, profesjonaliści w swoim fachu, dla których praca z ludźmi jest również rodzajem hobby i realizacji.
Student : Instructor Ratio


Na 1 instruktora i łódź przypada max. 3 kursantów
Gdzie?


Kurs odbywa się w Akredytowanym centrum szkoleniowym Royal Yachting Association: RYA Training Centre H2O World. ul. Wojska polskiego 111 D 69-100 Słubice, Polska Zajęcia praktycznie, prowadzone są na rzecze Odrze, w porcie rzecznym Słubice oraz Marinie Winterhafen we Frankfurcie nad Odrą.

MCA Letter of authority ->

Sylabus RYA PBL2

- Wodowanie i wyciąganie łodzi z wody

- Wyposażenie 

- Praca na cumach i odbijaczach 

- Węzły i ich użycie w praktyce

- Efekt prądu 

- Manewry łodzią motorową

- Trymowanie

- Manewrowanie z dużą prędością

- Manewrowanie w porcie

- Podejście do boj

- Kotwiczenie

- Podejście i odejście longside

- Człowiek za burtą

- Nawigacja

- Locja

- Holowanie i bycie holowanym

DLA KOGO RYA POWERBOAT LEVEL 2?

RYA Powerboat Level 2 to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych dokumentów do prowadzenia łodzi motorowej o długości do 10m na świecie.

Jeśli planujesz np. podczas wakacji czy urlopu czarter łodzi motorowej lub skutera wodnego jest to odpowiedni certyfikat dla Ciebie. Do RYA Powerboat Level 2 nie jest wymagana dodatkowa licencja jeśli chcesz holować wakeboard lub koło.

Dokument wydawany jest po zakończonym szkoleniu.

 

Dodatkowym dużym plusem jest możliwość tak zwanego Commercial Endorsment, czyli konwersji PBL2 na uprawnienia zawodowe, dzięki, którym możesz pracować na pokładach łodzi motorowych czy nawet Superjachtów. Powerboat Level 2 to praktycznie must-have jeśli myślisz o pracy w zawodowym jachtingu.

BĄDŹMY W KONTAKCIE!

Zajrzyj na nasze media społecznościowe, aby być na bieżąco z nadchodzącymi szkoleniami i nowościami. 

Zadzwoń, napisz maila lub odwiedź nas w H2O!

  • White Facebook Icon

Obserwuj nas na Facebooku

+48 500 219 450

+48 501 514 677

  • Biały Google Miejsca Ikona

H2O-SPORTS.EU

ul. Wojska Polskiego 111 D

69-100 Słubice

  • Biały Instagram Ikona

Obserwuj nas na Instagramie