RYA SRC - Uprawnienia radiowe

Short Range Certificate

Radio VHF jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia

zapewniającym bazową komunikację oraz bezpieczeństwo na pokładzie. Poprawne zrozumienie procedur oraz umiejętność ich zastosowania w danej sytuacji to bezpieczeństwo Twoje i Twojej

załogi. Certyfikat SRC/VHF jest wymagany do obsługi radia VHF.

Posiadanie radia VHF na pokładzie swojej jednostki jest podyktowane nie tylko przepisami ale również dobrą praktyką morską i zdrowym rozsądkiem. Dlatego na kursie skupiamy się na najważniejszych aspektach dotyczących korespondencji i używania radia tzn. PRAKTYKA! PRAKTYKA! PRAKTYKA! Kurs realizowany jest przez centrum szkoleniowe

Royal Yachting Association - H2O World

 

Certyfikat wydawany jest przez Royal Yachting Association, akredytowaną przez brytyjską Maritime and Coastguard Agency. Dokument jest zgodny z normami ITU i CEPT, co oznacza, że jest akceptowany na całym świecie.

"Obsługiwanie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych w służbie radiokomunikacyjnej morskiej i żegludze śródlądowej wymaga posiadania świadectwa operatora urządzeń radiowych (art. 149, 150 i 151 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne)."

"Świadectwo wydaje Prezes UKE lub uprawniony do tego organ zagraniczny (informacja o  nadaniu uprawnienia przez administrację danego kraju musi być podana na dokumencie). Jako świadectwo nie jest traktowane zaświadczenie ukończenia kursu (np. wydawane przez ISSA - VHF Short Range Certificate)."

Źródło: Urząd Komunikacji Elektronicznej 

Zajęcia praktyczne odbywają na najnowszej generacji urządzeniach firmy Icom.

Radia te są powszechnie spotykane na wielu jednostkach czarterowych i półkach sklepowych na całym świecie.

Szkolenie trwa jeden dzień (start godz. 9:00) lub w przypadku kursu wieczorowego dwa popołudnia/wieczory (17:30-21:30) i zakończone jest egzaminem.

 

Wydanie dokumentów radioopertora SRC następuje ok. 4-6 tygodni po egzaminie. Za dodatkową opłatą RYA umożliwia skorzystanie z oferty FAST TRACK (certyfikat zostanie wystawiony w ciągu 4 dni roboczych). Osoba, która pozytywnie zdała egzamin, może uzyskać tymczasowe potwierdzenie nabytych uprawnień.

Centrum H2O World oferuje kursy SRC online. Dzięki specjalnie przygotowanej platformie RYA Interactive możesz uczyć się w miejscu i tempie wybranym przez siebie, przy użyciu komputera lub tabletu. Po zakończeniu kursu online, generuje się certyfikat z którym przychodzisz prosto na egzamin do H2O.

Jeśli nie odpowiada Ci żaden z terminów, skontaktuj się z nami!

Nasze centrum szkoleniowe działa przez okrągły rok, dzięki czemu organizujemy również indywidualne terminy szkoleń i egzaminów.

#radiooperator src

Jesteśmy oficjalnym centrum szkoleniowym Royal Yachting Association - to gwarancja profesjonalnej kadry instruktorów i egzaminatorów oraz pewność, że wszystkie niezbędne formalności załatwisz na miejscu. Bez problemów, pośredników i tracenia cennego czasu.

Zadowolenie kursantów i dbałość o wyszkolenie to priorytety w H2O, dlatego wykupując kurs radiooperatora SRC, masz możliwość ponownego uczestniczenia w przyszłych kursach bez żadnej dodatkowej opłaty, aby odświeżać lub ugruntować zdobytą wiedzę! 

W cenie kursu, każdy uczestnik otrzymuje 2 książki: "RYA VHF Handbook", z serii Niezbędnik żeglarza - "Łączność bliskiego zasięgu na morzu" wydawnictwa Almapress oraz materiały w PDF.

H2O-SPORTS.EU

0048 501 514 677

0048 500 219 450

ul. Wojska Polskiego 111 D

69-100 Słubice

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Gecko-Logo-white-on-transparent-1.png

OFICJALNY DYSTRYBUTOR

GECKO HEAD GEAR W POLSCE

H2O-SPORTS.EU

Właścicielem marki H2O Sports i

RYA Training Centre H2O World

jest firma BONART.

 

NIP 598-125-47-53

ul. Wojska Polskiego 111 D

69-100 Słubice

Polska

Santander Bank Polska

76 1090 1115 0000 0000 1110 2489

FIRMA

MEDIA

  • Facebook Social Icon
  • Instagram_App_Large_May2016_200